Jak wygląda dzień zabiegowy w Trójmiejskiej Przychodni Weterynaryjnej?

Przeczytaj garść praktycznych informacji:

  1. Dzień przed zabiegiem opiekun dostaje wiadomość sms z potwierdzeniem terminu wizyty. Należy pamiętać, że zwierzak do planowanego zabiegu musi być na czczo – najczęściej 8 godzin. Jeżeli zalecenia są inne – zostaną Państwo o nich poinformowani przez lekarza.
  2. W dniu zabiegu opiekun zgłasza się z przegłodzonym zwierzakiem na wyznaczoną wcześniej godzinę. Co ważne – każdego pacjenta na zabieg przyjmuje lekarz. Na podstawie oceny przedoperacyjnej, opierając się o wywiad i badania dodatkowe, kwalifikuje on pacjenta do zabiegu i znieczulenia na podstawie skali ASA. Opiekun podpisuje zgodę na zabieg (przypominamy, że dokument taki musi podpisać osoba pełnoletnia!), oddaje zwierzaka w ręce chirurga i jest wolny – może wrócić do domu lub do pracy.
  3. Chirurg dobiera protokół znieczulenia. Dysponujemy aparatem do chirurgii wziewnej oraz sprzętem niezbędnym do monitoringu pacjenta w narkozie. Każdy zwierzak może liczyć na opiekę lekarza i asysty anestezjologicznej, która czuwa nad nim aż do momentu wybudzenia.
  4. Po zakończonym zabiegu chirurg dzwoni do opiekuna, krótko opowiada o przebiegu operacji i umawia godzinę wyjścia zwierzaka do domu. Pacjenci są wydawani tylko w pełni wybudzeni, ogrzani, po otrzymaniu właściwej ilości płynów. Każdorazowo opiekun dostaje pisemny wypis z zabiegu wraz z zaleceniami dotyczącymi opieki pooperacyjnej. Jeżeli zachodzi taka konieczność – następnego dnia odbywa się wizyta kontrolna.